Nakładem PZWL Wydawnictwo Lekarskie ukazała się właśnie kolejna pozycja z serii

Zioła w medycynie” autorstwa prof. dr hab. Ilony Kaczmarczyk-Sedlak i mgr Andrzeja Ciołkowskiego czyli „Zioła w medycynie. Choroby układu ruchu”.

 

W swojej najnowszej książce autorzy szczegółowo omawiają:

- choroby kości (m.in. osteoporoza, krzywica, zapalenie szpiku);

- choroby stawów (np. reumatoidalne, młodzieńcze idiopatyczne, łuszczycowe czy bakteryjne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa, dna moczowa);

- choroby mięśni szkieletowych (zapalenie wielomięśniowe i mięśniowo-skórne, fibromialgia, polimialgia reumatyczna oraz stwardnienie rozsiane);

- urazy i przeciążenia (m.in. złamania, stłuczenia, skręcenia, skurcze, zespół cieśni nadgarstka czy chondromalacja).

 

Istotnym jest rozdział dotyczący terapii ziołowych wspomagających walkę z nałogiem tytoniowym, alkoholowym i otyłością. Warto zaznaczyć, że całość publikacji została uzupełniona o składniki budulcowe, mineralne i witaminy, które mogą okazać się niezwykle przydatne w codziennej suplementacji. Ważnym aspektem niniejszego opracowania są szczegółowo opisane konkretne dolegliwości wraz ze wskazaniami, przeciwwskazaniami i schematami dawkowania preparatów oraz receptur ziołowych.

Książki z serii „Zioła w medycynie” są doskonałym przewodnikiem po terapiach uzupełniających oraz merytoryczną podstawą do leczenia objawów chorobowych oraz fitoterapii schorzeń o łagodnym przebiegu i chorób przewlekłych.

Cenne w niniejszych opracowaniach jest to, iż opisano w nich poszczególne dolegliwości oraz podkreślono wskazania i przeciwskazania, a także podano schematy dawkowania dla kolejnych receptur czy ziołowych preparatów.

Cała seria „Zioła w medycynie” obejmuje następujące tytuły:

Zioła w medycynie. Choroby układu pokarmowego (wyd. PZWL 2017)

Zioła w medycynie. Choroby układu oddechowego (wyd. PZWL 2017)

Zioła w medycynie. Choroby układu krążenia (wyd. PZWL 2019)

Zioła w medycynie. Choroby skóry, włosów i paznokci t. I i II ( wyd. PZWL 2020/2021)

Wszystkie powyższe tytuły są do nabycia m.in. w sklepie internetowym PZWL Księgarnia Medyczna (https://pzwl.pl/Ziola-w-medycynie).